Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

22 Kasım 2017 Çarşamba 10:34
 
 
 
 
sadasd    sadasd    23    21321    MEZOPOTAMİA HACKERS    HACKED BY TEKSASLI V    HACKED BY TEKSASLI V    Bayırbucak Türkmenlerine yardım yola çıktı   


         
  MHP Marmaris İlçe Başkanı Kim Olsun?

Oy vermek için tıklayın

 
Meclis Toplantısı Gerginliği
Geçtiğimiz Salı günü Marmaris Belediye Meclisi’ nin; o günün, günlük gündem maddelerinde görüşülenlerden sonra toplantı sonrası Marmaris belediye başkanı Sayın Ali Acar’ ın açıklamaları da o güne damgasını vurdu. Sonrasındaki gelişmeler ise geçtiğimiz gün
03.02.2011, 17:55    
 
Meclis Toplantısı Gerginliği

Geçtiğimiz Salı günü Marmaris Belediye Meclisi’ nin; o günün, günlük gündem maddelerinde görüşülenlerden sonra toplantı sonrası Marmaris belediye başkanı Sayın Ali Acar’ ın açıklamaları da o güne damgasını vurdu. Sonrasındaki gelişmeler ise geçtiğimiz günlere de hiç de hoş olmayan üzüntülü birer anı olarak kaldı 

Konu başkanın açıklamaları ile sınırlı kalmadı. AK partili üyelerin meclisi toplantı odasından çıkarlarken karşılıklı atışmalardan tutun da ; kentin her iki televizyonuna da yansıyan o günün akşam haberlerindeki görüntüleri kente bomba gibi düştü. Kent yaşayanı üç günden bu yana bu diyalogları tartışıyor. 

Önce Sayın Acar ; “ AK parti üyeleri bizi şikayet etti. Kısayalı da bizim hizmetimizi engellemek istiyorlar” dediği için ertesi gün yani geçtiğimiz çarşamba günü ; Kısayalı esnafı bir bildiri yayınlayarak imza topladı. Kısayalı da bir restoranın önünde basının önünde açıklamalarda bulunuldu. Daha sonra da açıklamayı yapan esnaflar Başkan Acar’ ı makamında ziyaret ederek desteklerini sundular. 

Tabii ki bu arada AK partili üyeler de üzerlerine atılan bu iftirayı temizlemek için geçtiğimiz Çarşamba günü akşamı Kanal 48 televizyonunun haberlerden sonraki canlı yayınına çıkarak kendilerine savunan açıklamalarını yaptılar. Konuya açıklık getirdiler. Ancak tüm bu gelişmeler içinde en üzücü olan ise bu kente 15 yıl belediye başkanlığı yaparak hizmet etmiş ve geçtiğimiz günlerde toprağa verdiğimiz İsmet Karadinç’ in bir sokağa isminin verilmesi için verilen önergenin ileri bir tarihe bırakılması kararı oldu. 


Marmaris Belediye Meclisi 2011 yılı Şubat Ayı Olağan Toplantısı yapıldı. Toplam 10 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantı öncesi AKP li Belediye Meclis üyeleri tarafından Eski belediye başkanı merhum İsmet Karadinç adının Marmaris’te bir caddeye verilmesi önergesinin toplantı gündemine alınması Belediye Başkanı Ali Acar ve CHP’li meclis üyelerin oyları ile reddedildi. 

Bunun üzerine açıklama yapan Başkan Acar, “ Merhum İsmet Karadinç’e bu vesileyle bir kez daha rahmet diliyorum” dedikten sonra AKP’li meclis üyelerinin verdiği önergenin gündeme alınmamış olmasını şöyle açıkladı. Fırsatçılık olarak gördük. “Bu öneriyi alelacele yapılmış içinde fırsatçılığı barındıran taktik bir hamle olarak gördüğümüz için gündeme alınmasını reddettik. Bunun bugün reddedilmesi bir daha hiç görüşülmeyeceği anlamına gelmiyor. Uygun zaman ve şartlar içinde yeniden gündeme alınıp pekâlâ görüşülür tartışılır” dedi. 

O gün 10 Gündem maddesiyle toplanan Marmaris Belediye meclisinde tartışmanın yaşandığı en önemli konulardan biri Marmaris Sarıana Mahallesinden Devlet hastanesi civarına yeni bir minibüs hattı konusu oldu. Bu konuda söz alan AKP’li Meclis Üyesi Zehra Tavacı “ Neden sadece Sarıana Mahallesi için hat açılsın Oysa Sarıana Mahallesi Tansaş’a çok yakın. Ondan daha zor şarlarda hastaneye giden Mahallerimiz de var. Bu hattın açılması bölgedeki trafiği daha da arttırır” diyerek itiraz etti. Belediye başkanı Ali Acar da Sarıana Mahallesi halkının hastaneye daha rahat gidecek olmasından rahatsızlık duymanızı anlayamıyorum” şeklinde konuştu. Daha sonra yapılan oylamada Sarıana mahallesinden Devlet Hastanesine yeni bir minibüs hattının açılması oy çokluğu ile kabul edildi. 

Toplantıda görüşülen ilk gündem maddesi İlçe Halk Kütüphanesi Memurluğunun Belediye Hizmet binasında bulunan ve Belediye Meclisinin 03.02.2009 tarih ve 15 sayılı kararı ile daha önce tahsisi yapılan Zabıta Müdürlüğünün kullanmış olduğu binanın tahsisinin uzatılması istemi oy birliği ile kabul edildi. Gündemin ikinci maddesi olarak da Söğüt Köyü Muhtarı KEMAL KARACA’NIN önemli günler ve pazaryerinin olduğu günlerde köy halkına daha iyi hizmet verebilmek için Belediye bünyesinde bulunan 1 adet çek-çekin Muhtarlıklarına verilmesi talebiydi. Bu talepte oybirliği ile kabul edilerek Belediye bünyesinde bulunan, kullanılmayan 1 adet çek-çek Söğüt köyüne beş yıllığına verildi. 
Görüşülen bir diğer konu “Uyanıklar Gıda Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti. adına Güler UYANIK’IN Tepe Mahallesi, Sarıana Mevkii, tapunun pafta 17, ada 131, parsel 115 ve 166 noda kayıtlı taşınmazları şuyulu olan ve Belediye adına kayıtlı İlçemiz Tepe Mahallesi, tapunun pafta 17, ada 131, parsel 175 noda kayıtlı 6.18 m2.lik taşınmazın taraflarına satışı yapılması” talebiydi bu talepte imar komisyonuna havale edildi. 

“Belediye mücavir alan sınırları içerisinde ihalesi yapılan Marmaris ve Çevresi Turizm Alanı Adaağzı Mevkii ve Adaköy Arkeolojik Sit Alanları Koruma Amaçlı İmar Planı, 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı” konusu da görüşülmesi için imar komisyonuna havale edildi. 

Belediye Meclisinin 09.11.2009 tarih ve 99 sayılı kararı ile onaylanan Marmaris ve Çevresi Turizm Alanı Kumlubük Mevkii Koruma Amaçlı İmar Planı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı, 1/1000 ölçekli imar planlarının Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğünün 12.01.2010 tarih ve 6178 sayılı yazısı ile Büyük Ölçekli Harita ve Harita Bilgileri Üretim Yönetmeliği gereğince Türkiye Ulusal Temel GPS Ağı Koordinatlı Hâlihazır harita üzerinden hazırlanan1/5000 Nazım ve 1/1000 uygulama imar planlarının görüşülmesi konusu da yine oy birliği ile imar komisyonuna havale edildi 

Gündemin önemeli maddelerinden biri de, “Geleceğin Spor Şehri Marmaris” sloganıyla hazırlanacak olan proje ile ilgili olarak Güney Ege Kalkınma Ajansının yayınlamış olduğu (TR32/10/İK02) İktisadi Kalkınma Mali Destek Programına “Proje Başvuru Sahibi” olarak başvuru yapılması konusu oldu. Bu konuda Belediye başkanı Ali Acar’a gerekli yetkinin verilmesi oy birliği ile kabul edildi. 

Buraya kadar Marmaris Belediye Meclisinin Şubat Ayı Meclis toplantısı normal bir şekilde geçti. Ancak toplantı sonrası Acar söz alarak gündem dışı bir konuşma yaptı. Acar bu konuşmasında Uzunyalı da geçtiğimiz yıl bir kısım yerleri düzelttik. Tenekeli mahalle görünümündeki yeri bugün özenilir gezilir bir hale getirdik. Bu yıl da Kısayalı için böyle bir düzenleme yaparak kentimizi daha da güzelleştirmek istedik. Ancak meclisimizin AK partili üyeleri bizim yaptığımız çalışmaları engellemek için bizi şikayet ettiler. Yani istiyorlar ki turizm sezonu öncesi esnaf zor duruma düşsün. Bu çalışmalar yapılmasın. Onların çabası bizi engellemek, deyince ortalık bir anda karıştı. AK Partili üyeler bunun kabul edilemez bir suçlama olduğunu söyleyip her tür inşaatın yasalara uygun yapılması çabası içinde olduklarını belirttiler. Bu konuşmalar olurken de kentin her iki televizyon kamerası da kayıttaydı. Kent halkı seyredebildiği ölçüde televizyonlarda gerçekleri gördü. 

AK partili üye Zehra Tavacı tamam sayın başkan önce şovunuzu yaptınız. Şimdi de hakkımız olmadığı halde bizi suçluyorsunuz dedi. Ardından bu defa Acar , Abdüllatif Hıdır ile atışmaya başladı. Hıdır “ Bizim şikayetimiz doğrudur.Biz yapılan çalışmaların yasalar çerçevesinde yapılmasını arzularız. Onun için bu şikayetimizde yasa dışı bir durum var ise araştırılsın diyoruz. Siz bize sokak ağzı ile “ BİLGİÇLİK TASLAMA “ diyerek, hakaret ediyorsunuz. Bu sebeple siz de hep yaptığınız gibi konuları oylatmadan gündeme almadan gündem dışı şova dönüştürüyorsunuz Bu sebeple artık bizim de burada durmamız gerekmiyor diyerek ayağa kalkıp meclisi terk ederlerken bu defa Acar ise Mustafa Karacan ile de ağız dalaşına girdi. Acar “ Bu yaptığınızdan dolayı kimse sizi sevmiyor “ deyince Karacan da istersen gel kol kola sokakta dolaşalım bakalım halk hangimize sıcak bakacak “ tarzında benzetmede bulunarak meclisi terk etti. Ancak AK partili üyelerin meclisi terk ederlerken başkan Acar’ın onların arkasından söyledikleri ise bir başkana yakışacak tarzda söylemler olmadığını da insanlar televizyon ekranlarından gördüler. 

Geçtiğimiz Salı günü Marmaris Belediye Meclis Toplantısının normal gündem maddeleri bittikten sonra gündem dışı söz alarak AK partili üyelere karşı ‘ suçlayıcı’ bir konuşma yaptığı sırada meclisi terk etmek zorunda kalan ve terk ederken kendilerine hakaret edildiğini düşündükleri için karşılıklı münakaşalı atışmalarla meclisi terk ederlerken , AK Partili üyelere hitaben arkalarından Marmaris Belediye Başkanı Muhammet Ali Acar “ YÜRÜ…ÜÜÜÜ. ANCEA GİDERSİNİZ “ tarzında tamamen sokak ağzı ile olan ifadesi ve arkalarından hala bir şeyler mırıldanması karşısında, sokaktaki vatandaşın da tepkisi üzüntülü oldu. “ Bu nasıl görüntü . Bir belediye başkanına evine misafir gelmiş sayılan AK Partili üyelere karşı böylesine bir hitap şeklini hiç de tasvip etmedik “ dediler. 

Geçtiğimiz çarşamba günü bu defa yat limanında daha önceden belirli bir yerde hazırlandığı belli olan bir bilgisayar çıktısı olduğu görülen bir metin Kısayalı’da bir restoranın önünde basının önünde okundu. Bu metinde dikkati çeken, bu kente ve belediyenin çok güzel çalışmalarına karşı çıkan bir AK Partili seçilmişler varmış havası verilmesi idi. Bu açıklamada AK partili üyeler suçlanarak başkanımızın arkasındayız ifadelerine yer verildi. Devamında da Bu defa ayni esnaflardan on kişilik bir grup belediye başkanını meclis odasında ziyarette bulundular. Açıklamanın altındaki imzalar ise şu kişiler ait. 

İsmet Karabenli 
O’yes Restaurant 
Sabam Petrol ürünleri (ÖTV’siz) 
M. Evrensel Öktem (Yat Limanı Yaşayanı) 
Ercan Gün (Mal Sahibi) 
Celal Cankurtaran ( Aspirin Cafe) 
Yılmaz Pokuz (Mal Sahibi) 
Akvaryum Cafe 
Halil Özkan (Mal Sahibi) 
Barış Cafe 
Fellini Restaurant 
Erol Uysal 
Gülsen Uysal 
Oğuz Uysal 
Mustafa Pekuz (Mal Sahibi) 
Cade Deniz 
Nil Cafe 

Tüm-Tur 
Salih Akıncı (Yaşayan) 
Mecit Kargamış (Halıcı) 
Why Not Cafe 
Özay Doğan 
Hüsrev Türkmen 
Yüce Turizm 
Nur Gıda 
Özgün Gıda 
Frends Cafe 
Pupa Bar 
Liman Restaurant 
Red White 
Menderes Çoban 
Kemal Şahin (Tekne Sahibi) 
Mazgal Cafe 
Binay Cafe 
Merih Market 
Jande Wiht 
La Fleur Restaurant 
Ali Baba Cafe 
Sınshıne 
So Sweet Cafe Bar 

Belki dikkatinizi çekti. Bazılarının alnıtında Marmaris yaşayanı diye bir imza var iken bazılarının altında ise mülk sahibi ifadesi var. Uysal soyadı ise bir ailenin üç ferdine ait. Yani bu tür imzaların nasıl hazırlandığını sizlere iletmek amacı ile bu tür bir açıklamayı da yapıyorum.b 

Geçtiğimiz Çarşamba günün akşamında ise bu defa söz savunmada idi. Tabii bu savunmayı da Marmaris AK Partili belediye meclisi seçilmişleri Kanal 48 ekranlarından yaptılar. AK Partili Meclis üyesi Abdüllatif Hıdır bir teknik adam olduğu için konunun teknik detaylarını o anlattı. 

“ Yapacağınız bir inşaat çalışması için hazırladığınız proje ile önce ne yaparsınız. Marmaris Belediyesi’ ne müracaat edersiniz. Ne yapar belediye. İncelemesini tamamladıktan sonra size bir ruhsat verir. Ondan sonra inşaata başlarsınız. Marmaris Belediyesi ise Kısayalı da inşaatlara 2010 Kasım başında başladı. Peysaj projesinin tasdikini daha geçen hafta aldı. Ama üç aydan bu yana inşaatı sürdürüyor. Peki bu proje tasdik edilmese idi ne olacaktı. Hoş bir durum mudur bu kent için. Biz ise ne yapmışız. 27. 12. 2010 tarihinde Muğla Valiliğine bir dilekçe ile şunları söylemişiz. Şikayet dilekçesinde, 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu kapsamında olan Marmaris Kısayalı yat limanı inşaatını kastederek.. “ İLGİLİ KURUMLARDAN İZİN ALINMADIĞI KANAATİNDEYİZ” demişiz, sonuç olarak. Biz 6500 oy almış bir Marmaris toplumunu temsil ediyoruz. Acar 8500 oy alarak iktidar olabilir. Demokrasilerde muhalefete de saygı göstermek zorunda olduğunu unutmayacaksınız. 

Bize oy veren toplum; “ Bizim, belediyede yasaların uygulanıp uygulanmadığının kontrolünü yapmamızı ister. Biz kontrol görevimizi yapıyoruz. Ama bize sokak ağzı ile hakaret ediliyor. Biz bunu hak etmiyoruz “ dedi. 


 
  Haber Merkezi

Bu yazı 2472 kez okunmuştur.
 
Yorum yazın:

İsminiz:
(İsim yazmazsanız yorumunuz "Misafir" adıyla yayınlanacaktır)             


  Misafir hatay 6 yıl önce  
  bunlar başkalarının yaptıklarıı ve konuşmalarını beğenmiyorlar ama kendileri aynısını yapıyorlar.bu ne lahana turşusu anlamak mümkün değil.bu güzel şehirde eşit ve adaletli yaşamak istiyoruz.  
  ...............................................................................................................................................  
Ahmet Yılmaz  
Marmaris'e Baysal yakışır  

Ahmet Yılmaz  
Bayrak  

Özdemir Hürmüzlü  
Kerkük Üzerinde 25 Şubat Etkisi  

Ahmet Yılmaz  
Kurtlar Vadisi Doğu Türkistan  

Mine Cerrah  
Kerkük'ten Özel Yazıyor  


Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :


Burcunuzu seçin