Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

11 Aralık 2017 Pazartesi 16:04
 
 
 
 
sadasd    sadasd    23    21321    MEZOPOTAMİA HACKERS    HACKED BY TEKSASLI V    HACKED BY TEKSASLI V    Bayırbucak Türkmenlerine yardım yola çıktı   


         
  MHP Marmaris İlçe Başkanı Kim Olsun?

Oy vermek için tıklayın

 
Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu?
Küresel ekonomiye yönelik kaygılarla son dönemde rekor üstüne rekor kıran altının onsu
25.08.2011, 15:42    
 
Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu?

Küresel ekonomiye yönelik kaygılarla son dönemde rekor üstüne rekor kıran altının onsu, ABD'nin üçüncü varlık alım programını (QE3) açıklayacağı beklentisiyle son 1,5 yılın en sert günlük düşüşünü yaşadı.

Ancak daha sonra gelen alımlarla yeniden hafif şekilde yükseldi. Cumhuriyet Altını Kapalıçarşı'da 710 liradan, çeyrek altın ise 172 liradan satılıyor. Pazartesi günü ABD'deki elektronik işlemlerde onsu 1,917 doları gören altın, dün riskli varlıklara gelen alımlarla 1.858 dolara kadar gerilerken, daha sonra elektronik işlemlerde 1.835 dolara kadar geldi. Altındaki bu gerileme son 1.5 yılın en sert günlük düşüşü olarak kaydedildi.

ÇEYREK 172 LİRAYA GERİLEDİ

Altının küresel piyasalarda gerilemesi Kapalıçarşıya'da aynı şekilde düşüş olarak yansıdı. Dün 735 liraya satılan Cumhuriyet Altını 710 liraya, 178 liraya satılan çeyrek altın 172 liraya, altının gramı da 109.5 liradan 105.5 liraya geriledi. Altın fiyatlarındaki gerilemenin arkasında ise piyasaların, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Ben Bernanke'nin Cuma günü akademisyen ve politika yapıcılara yapacağı konuşmada üçüncü bir varlık alım programına yönelik mesajlar vereceği beklentisi etkili oldu. Bernanke geçen yıl düzenlenen bu konferanstaki konuşmasında daha sonra başlatılan 600 milyar dolarlık varlık alım programının (QE2) işaretini vermişti.

Altındaki gizli tehlike Bu beklentiyle ABD borsaları da dün sert yükseliş yaşadı. Dow Jones Sanayi Endeksi yüzde 3'lük yükselişle 11,176 puandan, Nasdaq bileşik endeksi de yüzde 4.3 artışla 2,446.06 puandan kapandı.

MOODY'S'İN KARARIYLA YENİDEN YÜKSELDİ

Ancak daha sonra Asya tarafında özellikle uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in Japonya'nın notunu bir kademe düşürerek AAa'ya çekmesiyle, borsalarda satışlar yaşandı ve altın yeniden toparlandı. Altını onsu şu anda düne göre yaklaşık yüzde 1'lik kayıpla 1,840 doların üzerinde bulunuyor.

Asya borsalarındaki kayıplar ise Nikkei 225 Endeksi'nde yüzde 1.1, Hong Kong Hang Seng Endeksi'nde yüzde 1.2, Çin'in Şangay Composite Endeksi'nde ise yüzde 0.4 seviyesinde bulunuyor.


 
  Haber Merkezi

Bu yazı 3402 kez okunmuştur.
 
Yorum yazın:

İsminiz:
(İsim yazmazsanız yorumunuz "Misafir" adıyla yayınlanacaktır)             


Ahmet Yılmaz  
Marmaris'e Baysal yakışır  

Ahmet Yılmaz  
Bayrak  

Özdemir Hürmüzlü  
Kerkük Üzerinde 25 Şubat Etkisi  

Ahmet Yılmaz  
Kurtlar Vadisi Doğu Türkistan  

Mine Cerrah  
Kerkük'ten Özel Yazıyor  


Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :


Burcunuzu seçin