Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

11 Aralık 2017 Pazartesi 16:07
 
 
 
 
sadasd    sadasd    23    21321    MEZOPOTAMİA HACKERS    HACKED BY TEKSASLI V    HACKED BY TEKSASLI V    Bayırbucak Türkmenlerine yardım yola çıktı   


         
  MHP Marmaris İlçe Başkanı Kim Olsun?

Oy vermek için tıklayın

 
Devlet Bahçeli, Teşkilatları Gönderdiği Genelgeyle Uyardı
Bahçeli, 12 Haziran seçimleri sonrasında da AKP merkezli
05.12.2011, 15:36    
 
Devlet Bahçeli, Teşkilatları Gönderdiği Genelgeyle Uyardı

Bu itibarla kışkırtmalara ve provokasyonlara karşı azami bir şekilde dikkate edilecek, oyunların sonuca ulaşamaması için saflarımız sıkılaştırılacaktır" dedi.

HER TÜRLÜ KİRLİ OYUNA BAŞVURULUYOR

MHP lideri Devlet Bahçeli Genel Kurul öncesi teşkilata gönderdiği genelgede AKP hükümetleriyle geçen zor ve tahribatlarla heba edilmiş yılların dokuzuncusunun geçtiğimiz ay geride bırakıldığını, bu süre zarfında Türkiye'nin temel değer ve kurumları, milli kabul ve ilkelerinin birer birer aşındırıldığını, çarpıtıldığını ve itibarsızlaşması için her kirli oyuna başvurulduğunu kaydetti.

AKP'nin 
Türkiye'yi sosyolojik ve tarihi denge ayarlarını bozarak sonu karanlık bir mecranın içine küstahça sürüklediğini vurgulayan Bahçeli şu ifadelere yer verdi:

"Toplumsal düzenin temeline yerleştirilen sözde demokratik açılım etiketli bölücülük dinamiti iktidar eliyle ateşlenmiş ve yanan fitil birlikte yaşama idealinin kalbine kadar ulaşmıştır. Verilen tavizler, gösterilen kolaylıklar ve sergilenen kolaycı yaklaşımlar neticesinde, etnik terör girdiği yoğun bakım şartlarında nabız atışlarını düzeltmiş ve kanlı gözlerini tekrar açarak ayağa kalkmıştır. 

Yıkım projesindeki affedilmez ısrar, farklılıklara vurgudaki basiretsiz inat, milletimizi otuz altıya ayırmadaki doymaz iştah 
Türkiye'yi ayrışmanın alacakaranlık ortamına savurmuştur. İmralı'yla yapılan müzakerelerin, Kandil fitnesiyle mutabakat arayışlarının, peşmerge reislerine gösterilen iltifatların, yabancı ülkelerde canilere boyun eğen pazarlıkların hepsi AKP'de temerküz etmiş ve karanlık sicilini aklanmayacak biçimde kabartmıştır.

AKP'nin terör maşaları karşısındaki ihmal ve kastı aşan acziyeti kayıp olarak geri dönmüş ve yurdumuzun her köşesinde aziz şehitlerimiz vatan topraklarına ağıtlarla uğurlanmıştır. Kadınlarımıza, kızlarımıza, çocuklarımıza, kamu görevlilerimize ve tabiidir ki güvenlik güçlerimize karşı yapılan alçak saldırılar milli vicdanları feryat ettirmiş ve haklı bir öfke vatanımızı baştanbaşa kaplamıştır.
 
Canlı bomba rezaletleriyle şehirlerimiz tedirgin ve 
diken üstünde duran bir konuma gerilemiştir. Türkiye bu haliyle tarihinin en huzursuz, sancılı ve tehlikeli sürecine ileri demokrasi palavralarıyla ve samimiyetsiz özgürlük çağrılarıyla girmiştir. Türk milleti gittikçe yayılan ve güç kazanan bölücülük akımı karşısında tedirgin ve bin yıllık kardeşlik hukukunun zedeleneceğinden dolayı endişe içindedir. 

Gelişmeler, yeni anayasa hazırlık aşamasında tüm tarafların 
emel ve hedeflerine göre pozisyon alacaklarını göstermekte ve bu sürecin kırılma noktasına kadar da zorlanacağını işaret etmektedir. Aziz milletimizin vazgeçilmez milli ve manevi değerlerini heba etmek ve hırpalamak için yeni anayasayı eşsiz bir fırsat olarak gören güruhun tayin ettiği amacına ulaşmak için tüm yolları deneyeceği açık ve ortadadır."

DERSİM OLAYLARINA KATLİAM DEMEK SEVİYESİZLİK VE ŞUURSUZLUKTUR

Bahçeli son dönemde artan Dersim Olayları'na ilişkin tartışmalara da bu genelgede yer verdi. Özellikle "geçmişle yüzleşme, tabuları yıkma" sözlerinin tarihi imha ve saptırma çabaları olarak değerlendiren Bahçeli "Geçmişteki bir isyan ve ayaklanma girişimine karşı milletimizin ve devletimizin meşru karşı duruşunu ve mücadelesini, katliam gibi kabul edilemez bir iftirayla örtüştürmeye cüret etmek, en hafif tabirle seviyesizliğin ve şuursuzluğun dibini göstermesi bakımından çok anlamlıdır. 

'Büyük devletler tarihlerinden korkmaz' sözleriyle içine girilen bulanıklığın ve ufuksuzluğun, vahim olaylara meydan vereceği ve dur durak bilmeksizin hassas meselelerinin sorgulanmasına ortam hazırlayacağı görülmektedir. 

Bu kapsamda, dün isyancılara, asilere ve eşkıyalara karşı yapılan millet ve devlet dayanışmasının, düzensizliğe haddini bildiren kudretli iradenin, fırsattan istifa eden gafiller tarafından bugünlerde insanlık suçuyla aynı kategoriye sokulması büyük bir ahlaksızlık ve edepsizlik olarak milli hafızalara kazınmıştır" dedi.

AKP, TÜRK MİLLETİNİ ÇOK TEHLİKELİ VE TEHDİTLERLE DOLU BİR ÇIKMAZA SOKMUŞTUR

Bahçeli başta 
Suriye olmak üzere Ortadoğu'da yaşanan gelişmelere de değinirken, Büyük Ortadoğu Projesi'nin kılavuzluğunu, eşbaşkanların gözetimi ve mihmandarlığıyla yürüyen halkın hareketlerinde sırayı şimdi de Suriye'nin aldığını vurguladı. Bahçeli şunları kaydetti:

"Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da demokrasi ve özgürlükler uğruna yapıldığı iddia edilen gösterilerin, yükselen istikrarsızlık dalgasının ve çapı genişleyen karışıklıkların vahşet tablosuna ve insanlık dışı manzaralara sahne olduğu malumdur.
 
AKP Hükümeti'nin komşu coğrafyalardaki isyan ve kaosa doğrudan doğruya taraf olması, bazı ülkelerin rejim aleyhtarlarına kucak açması ve alenen yönlendirmesi ülkemizi birinci dereceden olumsuzlukların muhatabı yapacaktır. Bu düşüncesiz, fırsatçı ve başkent 
Ankara jeopolitiğiyle bağdaşmayan siyaset maskaralığının, sınırlarımıza nifak olarak sıçrayacağı ve bölücü çevrelere emsal teşkil edeceği çok açık bir gerçektir.
 
Nitekim 
Suriye'ye yönelik olarak alınan yaptırım kararları bu ülkeyle artık geri dönüşü olmayan bir ihtilafa düşüldüğünü kanıtlamaktadır. Büyük Ortadoğu Projesi'nin açtığı kanaldan rol kaparak ve dayatılanları komşu coğrafyalara indirerek mesafe almaya çalışan AKP, Türk milletini çok tehlikeli ve tehditlerle dolu bir çıkmaza sokmuştur. 

Bu kapsamda, Türk milleti demokrasinin erdemleri ve ikramlarıyla siyasi sorumluluk üstlenen AKP'nin elinde can çekişmekte, varlık ve yokluk mücadelesiyle soluk almaya çalışmaktadır. Neresinden bakarsak bakalım; ülkemiz gergin, milletimiz üzgün, devletimiz yorgun ve vatandaşımız bıkkındır. 

AKP'nin hangi hatayı yaparsa yapsın yeniden hükümet etme imkânına kavuşması, elbette şımarmasına ve pervasızlaşmasına zemin ve ortam hazırlamıştır. Bu itibarla,
Milliyetçi Hareket Partisi'nin her kademesindeki değerli dava arkadaşlarım, büyük bir vatan ve millet göreviyle görevlendirildiklerini akıllarından bir an olsun çıkarmamalıdırlar."

'KIŞKIRTMA VE PROVOKASYONLARA DİKKAT'

Bahçeli genelgenin devamında AKP'nin demokratik yollardan mutlaka geldiği gibi gönderileceğini belirtirken gelecek yıl yapılacak "Onuncu Olağan Büyük Kurultayı"nın bu nedenle büyük ve tarihi bir önem taşıdığını söyledi. "Milliyetçi Hareket Partisi'nin 43 yıllık birikimi, asırları aşan fikriyatı, vatan ve millet sevgisiyle yoğrulmuş siyasi yapısı artık iktidar olmayı ve 
Türkiye'nin kötü talihini değiştirmeyi şart koşmaktadır" diyen Bahçeli teşkilata ve parti mensuplarına uymaları gereken genelge hükümleri ise şu şekilde sıraladı:

"1- Başlayan kongre sürecinin demokratik teamüller dâhilinde, karşılıklı saygı ve hoşgörü sınırları içerisinde sürdürülmesi ve rekabete kucak açması için herkes üzerine düşeni yapacak, hizip ve çatlakların doğmasına, kavga ve huzursuzlukların meydana gelmesine asla izin ve fırsat verilmeyecektir.

2- 
Milliyetçi Hareket Partisi, önümüzdeki çok hassas ve kritik dönemde iç ve dış tüm kesimlerin odağında olacaktır. Bilhassa AKP'nin, bazı siyasi ve sosyal gurupların partimizi içten içe eritmek, mensuplarımız arasına dedikodu ve nifak sokmak için var gücüyle uğraşacakları görülmektedir. Bu itibarla partimize sızmaya çalışan provokatörlere, görevlilere karşı uyanık olunacak; tezvirat, asılsız iddia ve yalan haberlerle kafaları karıştıranlar aramızdan derhal ayıklanacaktır.

3- Partimizin bu dönemde de komplo ve tuzaklarla karşılaşması, kışkırtmalara maruz kalması, iftiralarla yolundan caydırılmaya çalışılması ve dayatmalara muhatap olması güçlü bir ihtimaldir.
Her ne sebeple olursa olsun, "Milliyetçi-Ülkücü" camianın birlik ve dayanışmasını çekemeyenler; inançlarımıza 
çamur atmaya, mazimizi küçültmeye, aramızdaki sıcaklık ve bağlılığı eritmeye çalışacaklardır. Akıl, sabır, sağduyu ve büyük bir metanetle üzerimize çevrilen tüm hesaplar boşa çıkarılacak, teşkilatlarımıza ve kongre salonlarına girenler ve çıkanlar takip edilecek, şüpheli simalarla ilgili vakit kaybetmeksizin güvenlik güçleri bilgilendirilecek, disiplin ve olgunluk içinde demokrasi şölenimizin icra edilmesi sağlanacaktır.

4- Elbette yapılacak kongreler kutlu davamıza gönül vermiş arkadaşlarımın demokratik bir yarışı olacaktır.Yapılan kongrelerin neticesi ne olursa olsun; küskünlüğe ve guruplaşmalara asla ortam verilmemesi gerekmektedir.Bizim açımızdan taşınan görev sorumluluğu, elden ele değişerek ve kuvvetlenerek gelecek nesillere intikal ettirilecektir.Kongrelerin demokratik ikliminde öne çıkan değerli dava arkadaşlarım, kazanan yâda kaybeden tasnifine tevessül etmeden herkesi mutlaka kucaklayacak ve hep birlikte 
Milliyetçi Hareket Partisi'nin başarısı için gayret göstereceklerdir.Teşkilatta birlik, sahada birlik, söylemde birlik ve ülküde birlik için herkes üzerine düşen vazifeyi azami derecede yerine getirecektir.

5- Milletimizin sinir uçlarıyla oynayan AKP Hükümeti başta olmak üzere, bölücü çevreler ve onlara yardım eden zihniyetler kardeş kavgasının vasat bulması için tahrik ve tertiplerini hızlandırmakta ve artırmaktadır.Bu nazik dönemde hiçbir çatışmanın tarafı ve muhatabı olunmayacak, saldırı ve tacizler karşısında evvela kolluk güçlerine müracaat edilecek ve belaların musallat olması böylelikle önlenecektir.

6- Kongrelerdeki üslubun, kamuya açık olarak dile getirilen görüşlerin ve yapılan yorumların mutlaka parti politikalarına uygun olması ve bunun dışına çıkılmaması önem arz etmektedir.

7- Genel 
Merkez yazılı basın açıklamaları, TBMM Grup Toplantı konuşmaları, genelgeler, diğer konuşma ve beyanatlar titizlikle takip edilecek ve siyasi görüşlerin sınırı bu alanlara bağlı kalacaktır.

8- Partimizin, "Onuncu Olağan Büyük Kurultay"ına kadar düzenleyeceği toplantı ve kararlaştırılmış kampanyalar haricinde münferiden hareket edilmeyecek ve bireysel tepki gösterilmeyecektir.

9- Genel 
Merkezin belirlediği işaret, slogan, afiş, poster, rozet, marş, sembol ve kavramlar dışında hiçbir materyal parti çalışmalarında kullanılmayacaktır.

10- Yandaş medyanın karartma ve kötü niyetli tefrikasına itibar edilmeyecek ve parti aleyhine yapılan yorumlara değer verilmeyerek bu görüşler hiçbir ortamda dillendirilmeyecektir.

11- Ülkücü görünerek, kimliğimizi kullanarak bizi içten zayıflatmaya çalışan riyakârlara, çıkarcılara ve münafıklara mutlak surette dikkat edilecek; internet medyası üzerinden; dergi, dernek, vakıf, oluşum, platform vasıtalarıyla partimizi hedef alan yayınlara geçit ve ödün verilmeyecektir.

Kaynak

http://www.egeportal.net/politika/devlet-bahceli-teskilatlari-gonderdigi-genelgeyle-uyardi-h1420.html... 


 
  Haber Merkezi

Bu yazı 2550 kez okunmuştur.
 
Yorum yazın:

İsminiz:
(İsim yazmazsanız yorumunuz "Misafir" adıyla yayınlanacaktır)             


Ahmet Yılmaz  
Marmaris'e Baysal yakışır  

Ahmet Yılmaz  
Bayrak  

Özdemir Hürmüzlü  
Kerkük Üzerinde 25 Şubat Etkisi  

Ahmet Yılmaz  
Kurtlar Vadisi Doğu Türkistan  

Mine Cerrah  
Kerkük'ten Özel Yazıyor  


Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :


Burcunuzu seçin