Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

22 Kasım 2017 Çarşamba 10:33
 
 
 
 
sadasd    sadasd    23    21321    MEZOPOTAMİA HACKERS    HACKED BY TEKSASLI V    HACKED BY TEKSASLI V    Bayırbucak Türkmenlerine yardım yola çıktı   


         
  MHP Marmaris İlçe Başkanı Kim Olsun?

Oy vermek için tıklayın

 
Bahçeli'den Uyum Yasası Açıklaması
Yeni Çıkan Yasalarda Yaşanan Partiler Arası Uyum MHP Lideri Devlet Bahçeliyi Mutlu Etti
24.01.2011, 5:55    
 
Bahçeli'den Uyum Yasası Açıklaması

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Ticaret Kanunu, Türk Borçlar Kanunu, Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nun görüşmelerinde TBMM'de sağlanan uzlaşının önemine dikkati çekerek, ''Son zamanlarda siyasetin içine düştüğü çözümsüzlük girdabı umutsuzlukları derinleştirmişken Meclis Genel Kurulundaki siyasi uzlaşma ve kanun tasarılarının yasalaşması amacıyla yapılan ittifak milletimizde sevinç yaratmıştır'' ifadesini kullandı. 

Bahçeli'nin yazılı açıklaması şu şekilde: 

Türkiye Büyük Millet Meclisi başarılı ve verimli bir çalışma temposu sonucunda, uzun bir süredir tasarı halinde bekleyen Türk Ticaret Kanunu, Türk Borçlar Kanunu ve Hukuk Muhakemeleri Kanunu kabul ederek yasalaştırmıştır. 

Tük siyaseti milletimizden aldığı destekle, eğer fırsat ve imkân olduğu takdirde uzlaşma ve geniş bir ittifakla önemli reformlar yapabileceğini bu vesileyle iyi bir şekilde göstermiştir. 

Bu kapsamda, iktidarı ve muhalefetiyle disiplinli ve gayretli girişimlerin değerli neticeler vereceği açık bir şekilde görülmüş ve anlaşılmıştır. 

Türkiye'nin içine sokulduğu kamplaşma ve çatışma ortamından sıyrılması için, bu uzlaşma zeminin hayatın her alanına yayılması ve millet yararına ve hayrına lazım gelen icraatların yapılması gelecek açısından da olumlu bir nitelik taşıyacaktır. 

Yapılan hukuki düzenlemeyle, reel kesimin beklentileri en üst düzeyde karşılanmış, ekonomik sistemin ve sosyal yapının hukuksal reformla iyileştirilmesi yönünde çok değerli adımlar atılmıştır. 

Yasalaşan Türk Ticaret Kanunu, Türk Borçlar Kanunu, Hukuk Muhakemeleri Kanunuyla birlikte; sosyal ve ekonomik ilişkiler yeni baştan ele alınmış ve çağımızın gerekleri doğrultusunda değişikliğe tabi tutulmuştur. 

Milliyetçi Hareket Partisi baştan beri, vatandaşlarımızın hayatlarını yakından ve olumlu bir şekilde etkileyecek olan bu kanun tasarılarının işbirliği ve geniş bir mutabakat içerisinde ele alınmasını önermiş ve bunda da ısrar etmiştir. 

Nitekim değişik zaman ve ortamlarda yapılan açıklamalarımızda bu kanunların Türkiye Büyük Millet Meclis'i tarafından bir an önce görüşülüp kabul edilmesi gerektiği ve bu nedenle Meclis'te grubu bulunan diğer partilere de büyük sorumluluklar düştüğü sürekli hatırlatılmıştır. 

Son zamanlarda siyasetin içine düştüğü çözümsüzlük girdabı umutsuzlukları derinleştirmişken, Meclis Genel Kurulu'ndaki siyasi uzlaşma ve kanun tasarılarının yasalaşması amacıyla yapılan ittifak milletimizde sevinç yaratmıştır. 

Bu itibarla, söz konusu kanunların kabul edilmesinde emeği geçen değerli milletvekillerine ve parti gruplarına teşekkür eder, benzeri çalışmaların artarak devam etmesini içtenlikle temenni ederim. 

Milliyetçi Hareket Partisi bundan sonrada, kararlılıkla aziz milletimizin rahatına, refahına ve sorunlarının çözümüne yönelik her katkıyı verecek ve uzlaşmaya dönük siyasi duruşunu sonu ne olursa olsun muhafaza edecektir. 


 
 

Bu yazı 1806 kez okunmuştur.
 
Yorum yazın:

İsminiz:
(İsim yazmazsanız yorumunuz "Misafir" adıyla yayınlanacaktır)             


Ahmet Yılmaz  
Marmaris'e Baysal yakışır  

Ahmet Yılmaz  
Bayrak  

Özdemir Hürmüzlü  
Kerkük Üzerinde 25 Şubat Etkisi  

Ahmet Yılmaz  
Kurtlar Vadisi Doğu Türkistan  

Mine Cerrah  
Kerkük'ten Özel Yazıyor  


Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :


Burcunuzu seçin