Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

11 Aralık 2017 Pazartesi 16:07
 
 
 
 
sadasd    sadasd    23    21321    MEZOPOTAMİA HACKERS    HACKED BY TEKSASLI V    HACKED BY TEKSASLI V    Bayırbucak Türkmenlerine yardım yola çıktı   


         
  MHP Marmaris İlçe Başkanı Kim Olsun?

Oy vermek için tıklayın

 
Franka : Türklüğümle Gurur Duyuyorum
Hollanda'yı Eurovision şarkı yarışmasında temsil edecek olan Joan Franka (Ayten Kalan), babasının Türk olduğunu belirterek, "Annem ise Hollandalı, o yüzden yarı
05.03.2012, 15:43    
 
Franka : Türklüğümle Gurur Duyuyorum

Türkçe adının Ayten olduğunu kaydeden Franka, Türk gazetecilere yaptığı açıklamada, küçük yaşlardan itibaren şarkı söylediğini, Eurovision'a gideceği için çok mutlu ve gururlu olduğunu kaydetti.

Mersin'den gelen babası Ali Kalan'ı 2 yaşındayken kaybettiğini anlatan Franka, küçük yaşlarda yaşadığı maddi sıkıntılardan dolayı Türkiye'ye hiç gidemediğini, ama şimdi babasının doğduğu toprakları görmeyi çok arzuladığını ifade etti.

"Mersinli Ayten" az bildiği Türkçesi ile Türkiye'ye "Selam, sizi çok seviyorum" mesajı da gönderdi.

Hollanda'da doğup büyüdüğü için Türkçe konuşamadığını aktaran Franka, "21 yaşındayım, yarı Türk yarı Hollandalıyım. Babam Mersin'den gelen Ali Kalan, ben 2 yaşındayken öldü. Mersin'de akrabalarımız var. Onlarla çok fazla iletişimim yok ama görmeyi istiyorum. Babamın doğduğu toprakları, memleketini görmeyi çok isterim. Nasıl yaşamış, oradaki akrabaları ne yapıyor görmek isterim. Küçüklüğümden beri hayal ediyordum oraları" diye konuştu.  

Müzik kariyerinde basamakları birer birer tırmanan "Mersinli Ayten", bundan sonra Türkiye hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için çaba göstereceğini kaydetti.

Müzikal anlamda Türkiye'de iş yapmak istediğine de değinen Joan Franka, "Hollanda'da büyüdüğüm için Türkçe fazla konuşamıyorum. Ama bundan sonra Türkiye hakkında daha çok bilgi edinmeye çalışacağım. Şu anda durumum çok iyiye gidiyor. Müzik alanında geliştirdim kendimi. Bundan sonra Türkiye'ye müzikal alanda işler yapmam için gitmek isterim. Bu planım var. Umarım işler iyi gelişir, giderim" dedi.  

Yarı Türk yarı Hollandalı olduğu için Azerbaycan'da iki ülkeden hangisi kazanırsa mutlu olacağını ifade eden Franka, bu konudaki duygularını şöyle anlattı: "Bu bir futbol maçı gibi. Hollanda ile Türkiye karşılaştığında ikisini de destekliyorum. Kim kazanırsa, fark etmez, mutlu olurum. Azerbaycan'da da öyle olacak, ben kazanamazsam da Türkiye kazanırsa mutlu olurum."

Türkiye adına Eurovison'a gidecek olan Can Bonomo'yu da tanıdığını ve müziğini çok beğendiğini ifade eden Franka, "Rakip miyiz bilemiyorum. Bu bir yarışma dediğim gibi. İkimizden kim kazanırsa sevinirim" diye konuştu.

BÜLENT ERSOY HAYRANI
Küçüklüğünden beri Türkçe müzik kasetleri dinlediğini ve içlerinde en çok Bülent Ersoy'un şarkılarını sevdiğini belirten Joan Franka, Türk müziğinin tınılarından hoşlandığını söyledi. Babasının annesine verdiği kasetleri sık sık dinlediğini ifade eden Franka, bir çok ülkede tanınan Tarkan'ı da tanıdığını ve çok sevdiğini söyledi.

Hollanda'da düzenlenen "O Ses" adlı yarışmada birinci olan Joan Franka, Hollanda'yı Eurovision'da "You and Me" şarkısıyla temsil edecek. 

Kaynak Akis Haber


 
  Haber Merkezi

Bu yazı 2447 kez okunmuştur.
 
Yorum yazın:

İsminiz:
(İsim yazmazsanız yorumunuz "Misafir" adıyla yayınlanacaktır)             


Ahmet Yılmaz  
Marmaris'e Baysal yakışır  

Ahmet Yılmaz  
Bayrak  

Özdemir Hürmüzlü  
Kerkük Üzerinde 25 Şubat Etkisi  

Ahmet Yılmaz  
Kurtlar Vadisi Doğu Türkistan  

Mine Cerrah  
Kerkük'ten Özel Yazıyor  


Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :


Burcunuzu seçin