Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

11 Aralık 2017 Pazartesi 16:10
 
 
 
 
sadasd    sadasd    23    21321    MEZOPOTAMİA HACKERS    HACKED BY TEKSASLI V    HACKED BY TEKSASLI V    Bayırbucak Türkmenlerine yardım yola çıktı   


         
  MHP Marmaris İlçe Başkanı Kim Olsun?

Oy vermek için tıklayın

 
Çayınızı balla için
Muğla’nın Marmaris ilçesinin Bayır mahallesinde babadan oğula arıcılık ve bal işiyle uğraşan Hasan Ali Vural dan önemli tavsiye.
26.09.2015, 16:39    
 
Çayınızı balla için

Ülkemizde sıkça tüketilen sıcak içeceklerin başında çay gelir, çayın kararında tüketilmesi halinde birçok faydasının olduğu uzmanlar tarafından belirtiliyor. Balcı Hasan Ali Vural yıllardır çaya şeker yerine bal karıştırıp içtiğini söylüyor. Bildiğimiz üzere balın faydaları saymakla bitmez. Bu yüzden çayınızı balla için kendinizi ve çocuklarınızı ballı çaya alıştırın.

Neden bal?

Bal ve zeytinyağ yüzyıllardır insanoğlunun severek tükettiği bir besin kaynağıdır. Bal belirli yaştan sonra çocuklarında, makul seviyelerde tüketebileceği besleyici özelliğe sahip bir besin kaynağıdır. Bildiğiniz üzere bal kesinlikle bozulmaz. Bu yüzden herkese tavsiyemizdir kahvaltınızın yanı sıra çayınızı da balla için şekerden daha faydalıdır. Yapılan araştırmalara göre balın birçok hastalığın oluşum ve gelişiminde engelleyici özellik taşıdığı saptanmıştır. Bu yüzden çay içerken bal kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Önümüz kış ayı kış hastalıklarına yakalanmadan önce ballı çay içerek bağışıklık sisteminizi güçlendirin ve kış aylarına hazır olun.

Balı sadece çayda mı kullanmalısınız?

Bayram da ve özel günlerinizde misafirlerinize ve sizi ziyarete gelecek olan akrabalarınıza da yapacağınız birbirinden güzel baklavalarda da kullanabilirsiniz.  Sürekli bal tüketerek hem şekerin olumsuz etkilerini vücudunuza almaktan kurtarırsınız hem de sağlıklı kalırsınız. Balcı Hasan Ali Vural sözlerine şöyle devam etti. Daha önce de belirttiğim gibi yine söylüyorum dükkanımıza gelen kahraman gazilerimizden ve şehit ailelerinden ne alırlarsa alsınlar kesinlikle hiçbir ücret talep etmiyorum. Onlar bu vatan için çok şey verdiler biz onlara ne yapsak azdır dedi.

Muğla ve ilçelerinde yüksek kalite de bal üretiliyor tüketicilere tavsiyemiz bölgemizden aldıkları balı gönül rahatlığıyla tüketebilirler. 

http://www.bayirorganikticaret.com/


 
  Ahmet Yılmaz

Bu yazı 903 kez okunmuştur.
 
Yorum yazın:

İsminiz:
(İsim yazmazsanız yorumunuz "Misafir" adıyla yayınlanacaktır)             


Ahmet Yılmaz  
Marmaris'e Baysal yakışır  

Ahmet Yılmaz  
Bayrak  

Özdemir Hürmüzlü  
Kerkük Üzerinde 25 Şubat Etkisi  

Ahmet Yılmaz  
Kurtlar Vadisi Doğu Türkistan  

Mine Cerrah  
Kerkük'ten Özel Yazıyor  


Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :


Burcunuzu seçin