Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

11 Aralık 2017 Pazartesi 16:10
 
 
 
 
sadasd    sadasd    23    21321    MEZOPOTAMİA HACKERS    HACKED BY TEKSASLI V    HACKED BY TEKSASLI V    Bayırbucak Türkmenlerine yardım yola çıktı   


         
  MHP Marmaris İlçe Başkanı Kim Olsun?

Oy vermek için tıklayın

 
Bayırbucak Türkmenlerine yardım yola çıktı
İnsanlık üşümesin diye..!
16.12.2015, 21:58    
 

Muğla’nın Marmaris ilçesinde Olumlu Yaşar Yiğit ve gazeteci Ahmet Yılmaz’ın Bayırbucak Türkmenleri için başlatmış olduğu battaniye kampanyası sona erdi. İki hafta önce başlatılan battaniye kampanyasına Marmaris halkı duyarsız kalmadı. Kampanya süresince elde edilen battaniye sayısı bin adede ulaştığı bildirildi. Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan battaniye kampanyasının sona ermesiyle ilgili Olumlu Yaşar Yiğit şunları söyledi.

Yaklaşık olarak iki hafta önce başlatmış olduğumuz Bayırbucak Türkmenleri için battaniye kampanyası son ermiştir. Bildiğimiz gibi mevsim kış ayı soğuklar ilerleyen günlerde daha da çok artacağa benziyor. Savaşın en çok zarar göreni yine masum savunmasız çocuklar oluyor. Bende bir babayım baba olmanın evlat sahibi olmanın ne demek olduğunu iyi bilirim. Ben yavrumu kucağıma her alışımda aklıma hep Türkmen çocuklar geliyor ve bu duruma içim yanıyor. Köşeye çekilip sessizce seyretmek yerine kolları sıvayıp ben ne yapabilirim dedim eşimize dostumuza ulaşarak bu güzel kampanyaya bir nebze de olsa katkı sağladıysak ne mutlu bize, katkı sağladığımıza da inanıyorum çünkü Marmaris halkı her zamanki gibi duyarlılığını göstermiştir. Buda bizlere olan güvenlerinden kaynaklanıyor olsa gerek bizlerde Marmaris halkının bize olan güvenini boşa çıkartmadığımıza inanıyoruz. Buradan basın aracılığıyla bizlere güvenip Bayırbucak Türkmenleri kardeşlerimiz için başlattığımız kampanyaya destek veren herkese teşekkürü bir borç biliyoruz.

Marmaris’te başlatılan battaniye kampanyası için bir diğer isim olan gazeteci Ahmet Yılmaz ise şunları söyledi.

Ülkemizin birçok yerinden Türkmen kardeşlerimiz için yardım kampanyaları düzenleniyor biz neden böyle bir kampanya başlatıp destek olmuyoruz diye düşünürken Olumlu Yaşar Yiğit Hızır gibi yetişti ve battaniye kampanyamıza destek adeta yağdı. Türkmen Türk’ün öz kardeşidir Atatürk’ün Türk milletine emanetidir. Bir anlamsız savaş var bu savaşta yine masum insanlar ölüyor. Gönül ister ki dünyanın hiçbir yerinde savaşlar olmasın ama, gözü doymak bilmeyen batı ülkeleri kendi ellerinde tükenen enerji kaynakları nedeniyle Ortadoğu’ya yönelmiş durumdadır. Bizlerde Türkmen kardeşlerimizin yaşamış olduğu sıkıntılara bir nebze katkımız olsun diyerek böyle bir kampanya başlattık hedeflediğimiz sayının üstüne çıkarak kampanyamızı sonlandırdık. Ancak Muğla ilimizin Dalaman ilçesinde mülteci konumunda Türkmen kardeşlerimizin olduğu bilgisi ulaştı elimize şimdi bu kardeşlerimiz içinde inşallah bir şeyler yapma gayreti içine gireceğiz dedi. 

 


 
  Ahmet Yılmaz

Bu yazı 893 kez okunmuştur.
 
Yorum yazın:

İsminiz:
(İsim yazmazsanız yorumunuz "Misafir" adıyla yayınlanacaktır)             


Ahmet Yılmaz  
Marmaris'e Baysal yakışır  

Ahmet Yılmaz  
Bayrak  

Özdemir Hürmüzlü  
Kerkük Üzerinde 25 Şubat Etkisi  

Ahmet Yılmaz  
Kurtlar Vadisi Doğu Türkistan  

Mine Cerrah  
Kerkük'ten Özel Yazıyor  


Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :


Burcunuzu seçin