Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

11 Aralık 2017 Pazartesi 15:59
 
 
 
 
sadasd    sadasd    23    21321    MEZOPOTAMİA HACKERS    HACKED BY TEKSASLI V    HACKED BY TEKSASLI V    Bayırbucak Türkmenlerine yardım yola çıktı   


         
  MHP Marmaris İlçe Başkanı Kim Olsun?

Oy vermek için tıklayın

 
HACKED BY TEKSASLI V
HACKED BY TEKSASLI V
21.12.2015, 20:03    
 
HACKED BY TEKSASLI V

Ada çayı ülkemizin hemen, hemen her bölgesinde yetişen çok faydalı bir bitkidir. Ada çayı genellikle de kaynatılıp çay olarak tüketildiği bilinmektedir. Ancak adaçayının bilinmeyen birçok özelliği var. Ada çayı yağının yapılışı oldukça zahmetli yüz kilo ada çayından bir kilo ada çayı yağı elde ediliyor. Damıtılarak elde edilen ada çayı yağının faydaları saymakla bitmez.

 

 

Marmaris’te özellikle de balcılarda satılan ada çayı yağı kış aylarında gribal rahatsızlıklardan tutunda bebeklerin gaz sorununa kadar çok yönlü kullanılıyor. Marmaris’in en eski balcılarından biri olan Suat Kaya ada çayı yağıyla ilgili şunları söyledi. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ada çayı yağı kesinlikle bir ilaç değildir. Ada çayı yağının faydalarını sayacak olursak, ada çayı yağının ana maddesi olan adaçayını yaz kış sürekli olmamak kaydıyla tüketebilir siniz. Adaçayını neden sürekli olmamak kaydıyla tüketilmeli? Her şeyin fazlası zarar olduğundan ada çayının da hergün tüketilmesi de zarardır. Gelelim ada çayı yağının faydalarına.

 

 

Ada çayı yağını küçük bebeklerin karın ağrılarında ve gaz çıkartılmasında faydaları olduğu biliniyor. Aynı zamanda ada çayı yağını cilt bakımında da kullanabilirsiniz. Ada çayının kokusu zihin açıcıdır konsantrasyonu artırmak, stresi yenmek ve yorgunluğu engelleme de iyi gelir. Ada çayı yağı diş eti hastalıkları için de faydalıdır. Ada çayı yağını su ile karıştırıp ağız gargarası yapabilir, bu yöntemle ağızdaki bakterilerin giderilmesine yardımcı olur. Ada çayı yağı gaz problemi ve mide problemi için oldukça etkili bir yağdır. Ada çayı yağı ile karın bölgesine yapılan masaj gaz sorununa ve mide yanmasına iyi gelir dedi. Yaz kış fark etmeden her zaman kullanabileceğiniz en doğal ağrı kesicidir. Ancak kesinlikle bir ilaç değildir. Üç kuşak arıcılık ve balcılıkla uğraşan Suat Kaya ada çayı yağını birisi çarşı da diğeri Marmaris çıkışında olan dükkanlarımızdan orijinal haliyle elde edebilirsiniz dedi. 

 

 

 

 


 
  Ahmet Yılmaz

Bu yazı 1475 kez okunmuştur.
 
Yorum yazın:

İsminiz:
(İsim yazmazsanız yorumunuz "Misafir" adıyla yayınlanacaktır)             


Ahmet Yılmaz  
Marmaris'e Baysal yakışır  

Ahmet Yılmaz  
Bayrak  

Özdemir Hürmüzlü  
Kerkük Üzerinde 25 Şubat Etkisi  

Ahmet Yılmaz  
Kurtlar Vadisi Doğu Türkistan  

Mine Cerrah  
Kerkük'ten Özel Yazıyor  


Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :


Burcunuzu seçin