Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

26 Haziran 2017 Pazartesi 01:32
 
 
 
 
asd    HACKED BY GECE BEKÇİSİ    HACKED BY GECE BEKÇİSİ    HADİ CANIM HACKLENDİKMİ    HACKLEYİN BENİ    Ada çayı yağının inanılmaz faydaları    Bayırbucak Türkmenlerine yardım yola çıktı    Hizmet Davy Jones’s’te devam edecek    Marmaris'in en tatlı köşesi Marmaris balcısı    Çayınızı balla için   


         
  MHP Marmaris İlçe Başkanı Kim Olsun?

Oy vermek için tıklayın









 
HACKLEYİN BENİ
KÜÇÜK HACKER
24.12.2015, 20:06    
 
HACKLEYİN BENİ

 

 

 

Yurtseven sabunun hem patentini aldı hem de markasını tescil ettirdi. Yurtseven, sığla ağacından hem güzellik hem de sağlık iksiri ürettiğini söyledi. Kozmetik ve ilaç sanayisinin en önemli ham maddelerinden olan sığla ağacının sabunu, özellikle güzelliğine düşkün olan kadınların ilgisinin çekiyor.

Milli Yüzücü Şule Dev de, sığla sabunu kullananlardan. Türkiye’de sadece Marmaris ve Köyceğiz civarında bulunanve halk arasında Günlük olarak bilinen Sığla ağacından sabun yapıldı. Türkiye’de ilk kez sığla sabunu imal eden 74 yaşındaki İhsan Yurtseven, hem patentini aldı hem de marka tescili yaptırdı.

Sabunu dünya liderlerine de göndererek sığlayı dünyaya tanıtmayı amaçlayan Yurtseven, “Güzel kokusu ve tedavi edici özelliği nedeniyle eski uygarlıklarından beri farklı şekillerde kullanılan sığla ağacının sabunu ürettim .sağlığa ve güzelliğe faydalı olduğu uzmanlarca da onaylandı. Cildi ve hatta bedeni yumuşatan sabun, güzelliğine önem veren kadınların yanısıra sporcu kadınlar tarafından da ilgi görüyor” dedi. Sığla sabunun dermatolojik testlerinin yapıldığını belirten Yurtseven, “Cilde faydalı olduğu gibi saçların kuvvetlenmesinde, dökülmenin azalmasında etkili oluyor. Yine saçlardaki ve vücuttaki tahriş olmuş alanlardaki ölü derileri atıyor.

Hem sağlık hem güzellik hem de sağlık iksiri ürettik diyebilirim” diye konuştu. Bir çok Türkiye derecesi bulunan yüzücü Şule Dev de, sığla sabunu kullananlardan. Dev, patenti alınmadan öncede içinde sığla katkısı olan sabunları tercih ettiğini söyledi, “Sığlanın faydalı olduğu dünyaca bilinen bir gerçek.

Ben daha önceden kullanmaya başlamıştım, halen kullanıyorum. Sığla sabununun spordaki başarıma da güzelliğime ve sağlığıma da katkısı olduğunu düşünüyorum” dedi.

 


 
  Ahmet Yılmaz

Bu yazı 855 kez okunmuştur.
 
Yorum yazın:

İsminiz:
(İsim yazmazsanız yorumunuz "Misafir" adıyla yayınlanacaktır)             






Ahmet Yılmaz  
Marmaris'e Baysal yakışır  

Ahmet Yılmaz  
Bayrak  

Özdemir Hürmüzlü  
Kerkük Üzerinde 25 Şubat Etkisi  

Ahmet Yılmaz  
Kurtlar Vadisi Doğu Türkistan  

Mine Cerrah  
Kerkük'ten Özel Yazıyor  


Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :


Burcunuzu seçin