Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

23 Mayıs 2017 Salı 08:03
 
 
 
 
121212    asdasdsadsad             hacked melih dnrs    hacked melih dnrs   


         
  MHP Marmaris İlçe Başkanı Kim Olsun?

Oy vermek için tıklayın

 
Marmaris siyasetine artı değer katacak isim Mustafa Yüce
Yazacak bir sürü konu olmasına rağmen uzun zamandır köşe yazısı yazmıyordum bugün Marmaris’in güler yüzlü işadamı Mustafa Yüce beyi görene kadar.
03.05.2016, 22:08    
 
Marmaris siyasetine artı değer katacak isim Mustafa Yüce

Marmaris’te birçok oda başkanlığı var, ve şuan hepsinin başındaki başkanları da Marmaris halkı seçmiştir saygı duymak gerekir.

Ancak halkın seçtiği başkanlar ne kadar halkın içindeler?

Gelin hep birlikte bu sorunun yanıtı arayalım. Marmaris turizm şehri özellikle de yaz aylarında Marmaris’e binlerce yerli ve yabancı turist geliyor. Marmaris’i sadece belediye başkanı yönetmiyor. Çünkü Marmaris sadece belediye başkanlığından ibaret değil hatırlatmakta yarar var.

Marmaris’in nüfusu 2015 sayımında 89.630, yani 90 bine dayanmış durumundadır. 

Buda demektir ki Marmaris’in nüfusu Bayburt ilinden ortalama 20 bin kişi fazladır. Böylesine koca bir ilçenin yönetim şekli sadece belediye ile sınırlı kalamaz. Marmaris’in yönetiminde aktif olarak diğer odalar da rol almalıdır. Fazla uzağa gitmeye gerek yoktur, çıkın Atatürk meydanından netsel marinaya kadar yürüyünüz. Yürürken denize bakınız kıyıya bağlı teknelere bakınız denizin içi pislik dolu, kıyıya bağlı teknelere bakınız hiçbir nizam hiçbir düzen yok, peki Marmaris gibi turizm şehrine bu görüntü yakışıyor mu?

Şimdi diyeceksiniz ki kardeşim bu sorun belediyenin sorunudur.

Elbette en büyük görev belediyenin görevidir. Ancak bir şehir mülki amiriyle, polisiyle, askeriyle ve oda başkanlarıyla uyum içinde yönetilir. Siz hiç Marmaris’te böyle bir uyum görebiliyor musunuz? Ben göremiyorum ve cevabım bu yüzden hayır.

Konunun başlığı Mustafa Yüce ve konuyu tekrar Marmaris’in güler yüzlü işadamı Mustafa Yüce beye getirecek olursak..!

Marmaris’in yerli ve köklü ailelerinden biri olan Mustafa Yüce Marmaris’in geleceğini şekillendirmek adına yapılacak çalışmalarda mutlaka yer almalıdır. Marmarisli değiliz ama burada yaşıyoruz, Marmaris’in siyasi kavgalarından, yüzü asık siyasetçilerinden inanın bıktık usandık. Mustafa Yüce bey Marmaris’i kurtaracak demiyoruz ama en azından güler yüzlülüğü ve insancıl davranışlarıyla Marmaris siyasetine farkı bir soluk getireceğine inanıyoruz.

Önümüzde siyasi seçimler ve oda seçimleri yapılacak siyasi anlamda Mustafa Yüce, bey adına bir şey yazmam doğru olmaz. Ancak Mustafa Yüce Marmaris’te bir oda başkanlığını hak ediyor.

Önümüzdeki günlerde Mustafa Yüce aday olur mu olmaz mı tam olarak bilmiyorum ama Marmaris’in önde gelenleri Mustafa Yüce’yi ikna edip ikna etmekle kalmayıp yanında yer alıp oda başkanlığı kazandırılmalıdır diye düşünüyorum.

Çünkü Mustafa Yüce beyi uzun yıllardır tanıyorum, yıllarca da kapı komşuluğu yaptık inanın birgün dahi olumsuz yönünü görmedik. Her zaman güler yüzlü her zaman iyi niyetli hal hatır soran muhabbet eden bir kişiliğiyle hafızalarımızdaki yerini almıştır. Mustafa Yüce’nin oda başkanı olması demek Marmaris’teki diğer yöneticilerle uyum için de çalışması demektir.

Marmaris’i yönetenler bir birlerliyle ne kadar uyumlu çalışırsa o kadar verim alınır. Bunun en güzel örneğini Muğla valisi sayın, Amir Çiçek beyi ziyaretimizde bizzat gördük. İl jandarma komutanı, il emniyet müdürü, ve valilik muhteşem bir uyum içerisinde çalışıyorlar. Mustafa Yüce gibi güler yüzlü birisinin oda başkanı olması demek verdiğimiz Muğla örneği gibi Marmaris’in de uyum içinde çalışması demektir.

Önümüz de oda ve siyasi seçimler var, Marmaris’in önde gelenleri Mustafa Yüce faktörünü asla göz ardı etmemelidir. Çünkü iş hayatında dürüst ve çalışkan birisi başkan olduğu yere muhteşem hizmet edeceğinden asla şüphemiz yoktur. Daha önce deniz ticaret odasının başkanlık seçiminde aday olmuş hatırı sayılır oy almasına rağmen kazanamamıştı. Bu da denizcilerin tercihidir saygı duymak gerekir. Ancak şuan deniz ticaret odası başkanı Mustafa Yüce olsaydı daha güzel işler olacağından hiç şüphemiz yoktur.

Nasip kısmet diyerek önümüzdeki günlerde Mustafa Yüce bey oda başkanlığına aday olursa elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. Dürüst ve ilkeli bir işadamı aynı zaman da Marmaris’in yerlisi başkan seçilirse yukarıda bahsettiğim olumsuzluklar çözüme mutlak kavuşacaktır.  


 
  Ahmet Yılmaz

Bu yazı 996 kez okunmuştur.
 
Yorum yazın:

İsminiz:
(İsim yazmazsanız yorumunuz "Misafir" adıyla yayınlanacaktır)             


Haber Merkezi  
 

Ahmet Yılmaz  
 

Ahmet Yılmaz  
Marmaris siyasetine artı değer katacak isim Mustafa Yüce  

Ahmet Yılmaz  
Marmaris'e Baysal yakışır  

Ahmet Yılmaz  
Bayrak  

Özdemir Hürmüzlü  
Kerkük Üzerinde 25 Şubat Etkisi  

Ahmet Yılmaz  
Kurtlar Vadisi Doğu Türkistan  

Mine Cerrah  
Kerkük'ten Özel Yazıyor  


Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :


Burcunuzu seçin