Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

11 Aralık 2017 Pazartesi 16:05
 
 
 
 
sadasd    sadasd    23    21321    MEZOPOTAMİA HACKERS    HACKED BY TEKSASLI V    HACKED BY TEKSASLI V    Bayırbucak Türkmenlerine yardım yola çıktı   


         
  MHP Marmaris İlçe Başkanı Kim Olsun?

Oy vermek için tıklayın

 
Turizm Ekonomik Güç Oluşturuyor
Kültür ve Turizm İl Müdürü Dr. Kamil Özer, Dünya’da bir milyar kişinin seyahat ettiğine işaret ederek, sahip olduğumuz potansiyelle turizmden azami pay alabileceğimizi kaydetti.
19.04.2011, 15:05    
 
Turizm Ekonomik Güç Oluşturuyor

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanmakta olan “Turizm Haftası”, önemli turizm merkezlerinin bulunduğu Muğla’da da, düzenlenen çeşitli etkinliklerle başlatıldı.

Turizm Haftasının başlaması nedeniyle, Muğla Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nden başlayarak, Muğla Müzesi ve Muğla Kütüphanesi önündeki alana kadar devam eden bir turizm yürüyüşü yapıldı.

Davul zurna eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüşe, Muğla Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü yetkilileri ve çalışanlarının yanı sıra, özel giysileriyle Muğla Yörük Obası Derneği yöneticileri, Muğla Folklor ve Araştırma Derneği (MUFAD) Halk Oyunları (Zeybek ) ekibi, yine MUFAD Latin Dansları ekibi ve Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcularından oluşan ekipler katıldı.

Törende konuşan Muğla Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış, Muğla’da turizm sektörünün en önemli ekonomik gücü oluşturduğuna dikkat çekerek, turizm sektörünün başarısı için, toplumun her kesiminin duyarlı olması gerektiğini bu konuda her bireyin görev ve sorumluluklarının bulunduğunu söyledi. Turizmin çok hassas dengeler üzerinde yürüyen bir sektör olduğuna dikkat çeken Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış, yaşanan en küçük bir olumsuzluğun turizme katlanarak yansıdığını, o nedenle sektörün içinde ve dışında bulunan tüm bireylerin, azami duyarlılık göstermeleri gerektiğini kaydetti.

Törende konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Kamil Özer de, Dünya genelinde her yıl 1 milyar insanın seyahat etmekte olduğuna dikkat çekerek, sahip olduğumuz turizm potansiyelini en iyi bir şekilde değerlendirmek suretiyle, ülkemize gelen yabancı turist sayısını en azami sayıya ulaştırma çabası içinde olmamız gerektiğini söyledi. Muğla’ya geçtiğimiz yıl hava ve deniz yoluyla gelen yabancı turist sayısının 3 milyon 100 bine ulaştığına işaret eden Kültür ve Turizm İl Müdürü Özer, bu yıl sayıyı arttırabilmek için, yurt içinde ve yurt dışında Muğla ilinin tanıtımına büyük önem verdiklerini kaydetti. Kültür ve Turizm Müdürü Özer, Muğla’da turizm Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikler hakkında da bilgiler verdi.

Törende, MUFAD Halk oyunları ekibince Muğla ve yöresi Zeybek oyunları sergilenirken, MUFAD Latin Dansları ekibi de, Latin danslarından çeşitli örnekleri başarıyla sundular.

Bu arada; Törende Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün minik sporcuları tarafından karete gösterileri de yapıldı.

Turizm Haftası nedeniyle, Güzel Sanatlar Galerisi salonunda, ressam Günnur Efendioğlu’nun Muğla Evleri yağlı boya sergisiyle, ressam Zehra Keskin’in Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarının yaşamını konu alan yağlı boya resim sergisi de, Muğla Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış tarafından açıldı.

Öte yandan; Turizm Haftasının başlaması nedeniyle, Muğla Müzesi Güzel Sanatlar Galerisinde İğne oyası kursu da açıldı.


 
  Haber Merkezi

Bu yazı 2556 kez okunmuştur.
 
Yorum yazın:

İsminiz:
(İsim yazmazsanız yorumunuz "Misafir" adıyla yayınlanacaktır)             


Ahmet Yılmaz  
Marmaris'e Baysal yakışır  

Ahmet Yılmaz  
Bayrak  

Özdemir Hürmüzlü  
Kerkük Üzerinde 25 Şubat Etkisi  

Ahmet Yılmaz  
Kurtlar Vadisi Doğu Türkistan  

Mine Cerrah  
Kerkük'ten Özel Yazıyor  


Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :


Burcunuzu seçin