Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

22 Kasım 2017 Çarşamba 10:34
 
 
 
 
sadasd    sadasd    23    21321    MEZOPOTAMİA HACKERS    HACKED BY TEKSASLI V    HACKED BY TEKSASLI V    Bayırbucak Türkmenlerine yardım yola çıktı   


         
  MHP Marmaris İlçe Başkanı Kim Olsun?

Oy vermek için tıklayın

 
Dsp Marmaris İlçe Örgütünden Yazılı Basın Açıklaması
DSP İLÇE BAŞKANI ÖMER BERKUL YAPTIĞI YAZILI BASIN AÇIKLAMASINDA ULUSAL ÇIKARLARI DÜŞÜNEN HERKESİ DSP ÇATISI ALTINDA BİRLEŞMEYE ÇAĞIRDI VE HER EVDEN BİR OY DEDİ .
31.01.2011, 18:00    
 
Dsp Marmaris İlçe Örgütünden Yazılı Basın Açıklaması

DSP İLÇE BAŞKANI ÖMER BERKUL YAPTIĞI YAZILI BASIN AÇIKLAMASINDA ULUSAL ÇIKARLARI 
DÜŞÜNEN HERKESİ DSP ÇATISI ALTINDA BİRLEŞMEYE ÇAĞIRDI VE HER EVDEN BİR OY DEDİ .. 

DSP Marmaris İlçe Başkanı Ömer Berkul , DSP'nin ulusal çıkarları koruyan bir parti olduğunu ve bu konudaki doğrultu tutarlılığını koruyacağını belirterek “Biz ABD'nin CHP'yi parlatma oyununun oyuncağı olmayacağız. Ulusal çıkarları düşünen herkesi DSP çatısı altına çağırıyoruz” dedi. Başbakan'ın, kendi çıkarları ve görüşlerine uygun durumlarda, ağzından bal damladığını ama eleştirildiğinde gerçek yüzünü gösterdiğini anlatan Berkul, bu yaklaşımların 'tutarlı olmadığını' belirterek “Bu duruş AKP'nin genel duruşudur ve Türkiye'yi nasıl bir geleceğin beklediğinin de açık bir ifadesidir” dedi. BİZ ULUSALCIYIZ Kamuoyu araştırmalarına dikkat çekenBerkul , halkın ülke genelinde AKP'den, yerel bazda da CHP'den memnun olmadığını söyledi.Berkul , sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye'ye iki partili düzeni getirmek isteyenlere 'hayır' diyoruz. Biz ulusalcı bir partiyiz. Milliyetçi gözükmenin, ulusal birlikten yana olmanın Ergenekon davalarıyla bir korku nedeni haline getirildiği bir ortamda biz DSP olarak elimizi masaya vuruyoruz ve diyoruz ki 'Biz bu ülkede ulusal birlikten yanayız. Tek dil, tek bayrak, tek millet anlayışını hep birlikte pekiştirmeliyiz.' Ama bu özgürlükleri kısıtlamak anlamına da gelmiyor. İnsanlarımızın resmi dil dışında kendi dillerini kullanmalarında bir sakın ca yok. Zaten 2001 yılında Anayasa değişikliği yapan ve bugün TRT Şeş'in yayın yapabilmesine kapı açan da DSP'dir.” ABD'NİN OYUNCAĞI OLMAYIZ Türkiye'de siyasi parti liderlerinin seçim barajını düşürmek istemediğini belirtenBerkul , vatanda şın bundan memnun olmadığını söyledi.Berkul , DSP'nin seçime tek başına gireceğini, barajı halktan alacağı oylarla yıkacağını söyledi ve “Biz her evden bir oy istiyoruz. Barajı böyle aşaca ğız. Biz ABD'nin CHP'yi de parlatma adına oynadığı oyunun oyuncağı olmayız. Seçimde de vatandaş bir karar verecek. Ya ulustan yana olacak ya da uluslararası sömürü düzenin bir parça sı. Tercih onun. Bu noktada biz ulusal çıkarları düşünen herkesi DSP çatısı altına çağırıyoruz” diye konuştu. 
AKP'nin uluslararası sömürü düzeninin bir parçası olduğunu söyleyen Berkul , Hükümet'in hep ihracat artışından söz ettiğini, ithalat rakamlarını göstermemeye çalıştığını anlattı. Berkul Hükümet'in insanları önce yoksullaştırdığını sonra bir kilo makarnaya, bir çuval kömüre muhtaç ettiğini ve vatandaşa devlet yardımı yaparken de insanların onurunu incittiğini söyledi. DEMOKRATİK REJİMLERDE PROTESTO BİR HAKTIR DSP İlçe Başkanı Ömer Berkul Başbakan'ı protesto eden Galatasaray taraftarları için soruştur ma başlatılması konusunda da, bunu yanlış bulduğunu vurguladı ve sözlerini şöyle tamamladı: “Protesto, demokratik yaşamın bir parçasıdır. Orada insanlarımız demokratik haklarını kullanmışlardır. Türkiye'de tek partinin egemen olduğu bir sistem kurmak istiyorlar. Kendi görüş leri dışındakilere tahammülleri yok. Oysa demokratik rejimler çok sesliliğin olduğu rejimlerdir. Demokratik rejimlerde protesto bir haktır. Bunun kullanılmasını bile istemiyorlar. Onun için biz barajın halk tarafından yıkılmasını istiyoruz. Kararsız seçmen bu seçimde çok etkili olacak. DSP 'ye yönelim olacak ve barajı halk yıkacak. İşte o zaman gerçek anlamda demokrasi gelecek ülkemize. Çünkü DSP Meclis'e girdiği zaman, herkes kendine çeki düzen verecek.”


 
  Haber Merkezi

Bu yazı 1647 kez okunmuştur.
 
Yorum yazın:

İsminiz:
(İsim yazmazsanız yorumunuz "Misafir" adıyla yayınlanacaktır)             


Ahmet Yılmaz  
Marmaris'e Baysal yakışır  

Ahmet Yılmaz  
Bayrak  

Özdemir Hürmüzlü  
Kerkük Üzerinde 25 Şubat Etkisi  

Ahmet Yılmaz  
Kurtlar Vadisi Doğu Türkistan  

Mine Cerrah  
Kerkük'ten Özel Yazıyor  


Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :


Burcunuzu seçin